Wild eindwinnares in Zeeland
Eind goed, al goed: een uitdrukking die meer dan ooit van toepassing is op de apotheose van de RaboSter Zeeuwsche Eilanden. Want dankzij drie winnende tussensprints én de eindspurt in de slotrit is het Kirsten Wild gelukt de driedaagse op haar naam te brengen. “Ik moet zeggen: met dank aan mijn ploegmaten”, jubelde de Zwolse van AA Drink/Leontien.nl.
Even wat zaken rechtzetten. Dat was de voornaamste conclusie in de teambespreking, voorafgaand aan de slotdag in Zeeland. De opdracht voor de koers was niet simpel, maar haalbaar. Kirsten, kort geklasseerd, zou alle tussensprints én de eindsprint moeten winnen om kans te maken op de eindoverwinning. Met dien verstande dat klassementsleidster Amy Cure nergens mocht meedelen wanneer er bonificatieseconden werden verdeeld.
Zo slecht als de onderlinge communicatie vrijdagavond was geweest, zo gesmeerd liepen de zaken tijdens de etappe met start en aankomst in Westkapelle. Marieke van Wanroij offerde zich de eerste vijftig kilometer op om alle bewegingen vooraan te neutraliseren, de rest bekommerde zich om Kirsten, de voorbereiding van de tussensprints en naderhand namen zij de werkzaamheden van Marieke over.
"Helaas had Marijn de Vries een complete offday, haar waren we al vlug kwijt", vertelt ploegleider Bram Sevens. "Dat betekende wel dat er meerd druk op de andere schouders terechtkwam. Maar ik moet zeggen: niemand verzaakte vandaag. Met name Lizzie Armitstead en Lucinda Brand verzetten in de slotfase bergen werk en Kirsten heeft daarvan optimaal kunnen profiteren."

"Een flinke opsteker, als de wedstrijd gaat zoals je hem van tevoren in gedachten hebt", aldus Kirsten. "Het was mooi om te zien hoe de ploeg de zaak heeft kunnen controleren. Dat lijkt allemaal simpel, maar doe het maar: honderd kilometer alles in de gaten houden en zorgen dat er niemand weg raakt. Want het moest wel op een massasprint uitdraaien."
De uitslagen
Reacties
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.