Vos bezorgt Nederland weer wereldbeker
Tegen de Britse Emma Pooley was het in Bretonse Plouay geen kruid gewassen. De renster soleerde naar de zege in de Grote Prijs die meetelt voor de werelbeker. Maar die trofee belandde net als de afgelopen jaren bij Marianne Vos. Chantal Blaak van Leontien.nl is als twaalfde geƫindigd in deze competitie.
“Geen twijfel mogelijk: Pooley had de beste benen vandaag”, zo zegt bondscoach Johan Lammerts over de afsluitende wedstrijd van de wereldbeker. “Toen de strijd in de beslissende fase kwam, zijn de sterkste vrouwen bij de rest weggereden. Tja, en wanneer er dan een van hen de anderen uit het wiel fietst, moet je daar gewoon vrede mee hebben.” Vos trad overigens aan met haar eigen ploeg, Nederland Bloeit. Chantal droeg net als haar ploeggenoten Andrea Bosman, Lucinda Brand en Irene van den Broek, het shirt van de nationale selectie. Hun klasseringen in Plouay waren meer dan behoorlijk: Chantal elfde, Andrea veertiende, Lucinda zestiende en Irene 39ste, allen in dezelfde tijd als ‘Blakie’.
De winst voor Pooley was natuurlijk ook wat gemakkelijker te accepteren vanwege het feit dat Vos zich opnieuw verzekerde van de eindzege in de prestigieuze serie waarin ze vanaf de eerste koers (Trofeo Alfredo Binda) tot de laatste opdracht de leiderstrui heeft verdedigd. Kortom, alle reden voor Lammerts om met enorm veel vertrouwen vooruit te kijken richting wereldkampioenschap, begin oktober in Melbourne (Aus).
Hij krijgt het er moeilijk mee een slectie samen te stellen. “De vijver waaruit ik kan kiezen, is heel groot. Zonder te overdrijven kan ik stellen dat er gemakkelijk twee volwaardige teams op de been kan worden gebracht. Het probleem is echter dat er slechts zeven vrouwen, plus Europees kampioene Noortje Tabak, mee mogen.” De namen worden dinsdag vrijgegeven. “Vijf, zes rensters zijn zeker van deelname”, aldus Lammerts, zonder de namen te noemen. Chantal maakt in elk geval veel kans op een plek in de nationale selectie.
Lammerts constateert ook tevreden dat de overheersing door Nederlandse atletes groter is geweest dan ooit. "Pak het eindklassement van de wereldbekererbij: van de top-12 zijn er zes Nederlandse meiden. Dat is ongekend. Niet eerder gaapt er zo'n groot gat in het puntentotaal in de landenranking als dit jaar. Dat geeft aan dat we in de breedte super zijn. Daar zou best wat meer aandacht aan worde gesconken door de media."
De uitslag van Plouay lees je hier
De eindranking van de wereldbeker
De UCI-wereldranglijst van de vrouwen
Reacties
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.